Mīļš sveiciens Tev šajā pirmdienā!

Ļoti gribas kaut dažus vārdus uzrakstīt.  Esmu lielu pārmaiņu procesā. Ideju pilna galva – nozīmē nepārtrauktu attīstību. Savukārt, nepārtraukta attīstība – maz brīva laika.
Bet – ja zini savu mērķi, zini – kāpēc tev (un ne tikai tev vien) to vajag un apmēram zini, kādā termiņā vēlies paveikt – iespējams ir viss. Arī neiespējamais.

Vispirms gribu Tev pateikt milzīgu paldies par dalību manā īpašajā 30 dienu DacePa programmā “Ar katru soli tuvāk sev”. Bez Tevis šajā ceļā būtu daudz vientuļāk. Paldies, paldies un vēlreiz paldies. Par iespēju iet kopā. Un ceļā pilnveidoties. Par iespēju krāt pieredzi. Par aizkustinājuma asarām, pārdomu brīžiem, un tiem rītiem, kad cēlos četros, lai mēs viens otru satiktu vēl pirms rītausmas. Vai kopīgi noskrietiem treniņiem. Virtuālai pasaulei ir arī plusi. Vari satikties jebkur un jebkurā brīdī! Un vārdiem, kuriem klāt mīlestības spēks – tie spēj darīt brīnumus. Esmu to pieredzējusi pati.

Šodien pavisam, pavisam īsi.

Gribu Tev pajautāt: “Vai dzīvo saskaņā ar Sevi”, “Vai jūties iekšēji brīvs?” Nē, nevajag tās atbildes – kuras labi skan. Vajag tās īpašās, klusās, no sirds un dvēseles dzīlēm nākušās. Patiesas. Pavisam patiesas. Līdzīgas šai: “Vai dejo tā, it kā neviens uz tevi neskatītos?” Kas nozīmē tieši šo pašu: “Vai jūties iekšēji brīvs?”

Jo brīvāk jūties, jo vairāk spēj pieņemt lēmumus, kas saskaņā ar Tevi.

Jo vairāk pieņem lēmumus, kas saskaņā ar Tevi, jo … brīvāk jūties.

Un jo brīvāk jūties, jo vieglāk doties Savā ceļā. Ar mīlestību. Cieņu. Un dziļu sapratni. Satiekot Savējos. Katrā solī satiekot līdzīgi domājošos. Cilvēkus, kas tevi saprot no pusvārda. Un kopā vienmēr ir vieglāk. Ja gadīsies nogurt, tevi pacels. Ja gadīsies paklupt, tev pados roku un palīdzēs atkal uz savām kājām nostāties. Bet varbūt būs brīdis, kad tev vajadzīga atelpa. Starp savējiem saņemsi arī to. Azotes sajūtu. Savu atelpas brīdi. Kad pašam kādu brīdi nevajadzēs darīt neko. Kā tikai ļaut. Atļaut par sevi parūpēties, līdz atkal būsi uzkrājis spēkus, lai turpinātu ceļu.

Nekā svarīgāka par iekšēju brīvības sajūtu un protams, no tā izrietošo spēju mīlēt, nav. Lai arī mēdz būt tā, ka sevi par katru cenu rāmjos mēģinām noturēt. Neskatoties uz to, ka rāmis sen jau kā palicis par šauru. Jeb varbūt pat nav mūsu pašu izvēlēts. Ne pēc krāsas, ne pēc izmēra. Rāmis rada bailes. Bailes rada vēlmi sastingt. Un vēlme sastingt rada.. iekšēju sasalumu. Vairs neuzdrīksties pat domāt, kur nu vēl darīt. Ja ielaid sirdī baiļu izraisīto ledu, to atkausēt krietni grūtāk. Labāk neielaist vispār. 

Dejo tā, it kā neviens uz tevi neskatītos! Dejo ar jūras viļņiem vēl pirms saullēkta.

Mīli un esi mīlēts. Nekā svarīgāka par mīlestību šajā pasaulē nav. Mīli tagad! Nevis rīt, vai parīt. Tagad. Pasaki vārdus: “Es mīlu tevi” šodien. Neatliec mīlestību uz vēlāku laiku.

Un… Atļauj sev būt iekšēji brīvam. Atbrīvo sevi no sava baiļu rāmja. Tu vari dzīvot bailēs. Bet kāpēc gan izvēlēties bailes, ja vari dzīvot.. ar mīlestību?

Ļauj savai dvēselei dejot. Ļauj savai dvēselei mīlēt. Un esi mīlēts. Esi.. brīvs.

Ar labestību,
Dace