Lietains sveiciens Tev šajā oktobra dienā!

Pirms pāris dienām biju aizbraukusi uz bērēm. To, ka tas nav nekāds izklaides pasākums, zina visi. Un tomēr, lai cik savdabīgi tas neskanēs, guvu jaunu atskārsmi. Bēres ir vajadzīgas tiem, kas paliek. Cilvēkam, kurš aizgājis – gluži vienalga, kur, ko un kā paveiksi.

Un ja kopš tēva pāragrās nāves – domāju, nekad vairs nespēšu būt līdzdalībniece nevienā līdzīga rakstura notikumā, aizvakar sirdī sajutu – laiks dziedē. Tiešām dziedē. Septiņu gadu laikā sadziedē diezgan pamatīgi. Nesāp. Ir gaišas atmiņas. Un tas arī viss.

Klausoties atvadu runu, aizdomājos. Manuprāt, ir labi, ja ko jauku aiz sevis vari atstāt. Kas turpina dzīvot arī tad, kad pats fiziski šeit uz Zemes vairs neesi. Nu kaut ko labu. Vērtīgu. Paliekošu. Tā, ka nākamās paaudzes, pie vakariņu galda apsēžoties, vēl atceras Tevis paveikto. Nu kaut vai to, cik izcila humora sajūta tur tai dāmai tajā paaudzē bijusi. Piemēram. Saražoja super nelokāmu kalendāru. Vārda tiešā nozīmē.

Labi, nevilkšu Tevi apcerīgumā. Apcerīgums aiz loga jau pietiekami. Čāpo kopā ar rudens lietu rokās sadevies.

Man vispār ļoti patīk šis laiks. Vēl aptuveni divi  metri (nepilni divi mēneši) līdz Ziemassvētkiem, kas manai sirdij viennozīmīgi vistuvākie svētki. Un, ja piever acis uz komercializēto pusi,  patīk tā brīnuma klātesamības sajūta, kas virmo gaisā.

Nekā svarīgāka par mīlestību šajā dzīvē nav. Protams, ka ir nepieciešams gan jumts virs galvas, gan ēdiens, gan apģērbs. Un tomēr – ja Tevī dzīvo mīlestība, Tu nekad nebūsu nabadzīgs. Un kur mīlestība, tur arī ticība. Un spēks. Mīlestībai piemīt milzīgs dziedinošs un pārveides spēks.

Esam pieraduši domāt, ka tikai abpusēja mīlestība ir izdevusies. Ir tā vērta, lai to piedzīvotu. Pretējā gadījumā mīlestība rada vienas vienīgas ciešanas.  Pēc pieredzes teikšu- nav tā. It nemaz. Ja zini, ka cilvēkiem, kurus Tu mīli – klājas labi, paliek nu ļoo-o-ooti silti ap sirdi. Un tad vari savas sirds siltumā ne vienu vien nosalušu sirdi samīļot.

Gabaliņš manas sirds siltuma – Tev. Ja nu gadījumā gadalaiks aiz loga kļuvis par vēsu. Vai vienkārši jūties nosalis vai nosalusi.

Jā. Domās Tevi samīļoju. Un priecājos par smaidu, kas tik tikko manāmi atausa Tavā sejā.

 

Lai labestības piepildīts Tev šis vakars,

Dace