Kā justies laimīgam? Svarīgi šo sajūtu nemeklēt ārpus sevis. Nesaistīt savu laimes sajūtu ar citiem cilvēkiem, citu cilvēku rīcību, citu cilvēku uzvedību….Tiklīdz savu laimes sajūtu ieliec otra rokās, kļūsti no otra atkarīgs… Un tas pilnīgi noteikti kādā brīdī radīs ciešanas. Nekad nebūs tā, ka otrs darīs to, ko gribētu tu… Jo katram ir savas vajadzības, vēlmes. Katrs no mums atrodas dažādos izaugsmes posmos un katram no mums ir savi dzīves mērķi.  Otrs nav atbildīgs par to, lai tu JUSTOS laimīgs. Jo..

..laimes sajūta – ir tava iekšējā sajūta. Un līdz ar to – arī tava atbildība: vari uz savas dzīves notikumiem skatīties caur ciešanu prizmu (no cietēja pozīcijām) jeb tieši otrādi dzīvot ar pateicību par to, cik daudz tev patiesībā dots (spēt elementārās lietas novērtēt. Ka vari staigāt. Redzēt. Satvert. Elpot. Ka ESI vesels….Ir jumts virs galvas. Esi paēdis… utt.).

Katram no mums iekšējo prieka un pateicības sajūtu rada kaut kas cits. Bet lai sajustu….Lai SEVI sajustu

..apstājies. Kaut uz mirkli. Darāmais būs vienmēr, darbi nekad nebeigsies. Pasaule turpinās griezties ap savu asi arī bez tevis. Pavadi kaut vai desmit, piecpadsmit minūtes pie dabas, vērojot upes plūdumu vai putna lidojumu. Esot dabā un klusumā, atjaunojas iekšējais līdzsvars. Atgriežas iekšējā miera sajūta. Un izzūd trauksme. Un vari paskatīties uz notiekošo no malas. Ar citām acīm. Ieraudzīt savādāk. Ar citu redzējumu. Ieraudzīt… ar sirdi. Pavērot it kā no malas. Gan savas dzīves notikumus, gan to, ko reāli vari mainīt, lai justos labāk. Risinājumi ir vienmēr. Emociju karstumā risinājumus saskatīt grūti. Tieši tāpēc tik ļoti svarīga tā iekšējā miera sajūta. Miers dod redzamību.

..Pavadi laiku vienatnē ar sevi. Lai vari ieklausīties sevī. Sevi satikt. Tas ir ļoti svarīgi. Ikvienam vajag atelpas brīdi. Un reizēm tā lielā skriešana (vajag visu un uzreiz) notiek tieši šī iemesla dēļ – lai aizbēgtu no sevis, savām sajūtām. Cilvēks skrien, lai neko nejustu. Bet aizmukt no sevis nevarēsi arī tad, ja mainīsi vienu kontinentu pret citu. Katram no mums piemīt milzīgs iekšējais potenciāls, iekšēji resursi. Kāpēc lai tu no sevis bēgtu? Kāpēc lai tu atteiktos no iespējas sevi iepazīt? Teiksi, ka sevi pazīsti gana labi? Tomēr ne vienmēr tā ir. Reizēm par sevi domājam to, ko par mums raduši domāt citi.. Iemācīts viedoklis. Un tieši tādās reizēs rodas sajūta, it kā tu vairs neesi.. tu. Rodas tā iekšējā sadrumstalotības sajūta. Starp to, kādu tevi grib redzēt (un ir pieraduši redzēt) citi cilvēki un kāds esi savas sirds dziļumos. Pazūd patiesums. Jo sāc melot pats sev. Sāc izlikties. Sāc spēlēt..Ja dzīvosi melos, laimes sajūtu piedzīvot nevarēsi. Tāpēc ir ļoti svarīgi būt patiesam pret sevi. Sadzirdēt sevi.. Jo – kad esi patiess pret sevi..

.. spēsi ieklausīties un uzticēties arī savai intuīcijai… Ieklausīties savā sirds balsī. Ļaut savai dvēselei runāt.  Tā vari sevi pasargāt. Kā no cilvēkiem, tā no situācijām, kuras tev par labu nenāks. Uzticies savai intuīcijai. Tā ir patiesa. Uzticies un ieklausies!

dari to, kas sagādā Tev prieku! Neatliec savu prieku uz laiku, kad Tev būs “vairāk laika”. Reizēm pietiek ar mazumiņu. Ieklausies sevī. Sajūti. Dejo jūras krastā. Dziedi kalna virsotnē. Lai kas arī tas nebūtu, neapslāpē vēlmi darīt to, kas spontāni ielīksmojis tavu sirdi. Dari to! Neatliec uz “vēlāk”.. Kāpēc tas ir svarīgi? Jo…

..tas dos brīvības sajūtu. Kad vairs nedomā par to, kas un kā izskatīsies no malas, ienāks viegluma sajūta. Un līdz ar vieglumu, atnāks arī brīvības sajūta. Iekšēja brīvības sajūta. Kas iet roku rokā ar laimes sajūtu. Par to, ka vari elpot. Par to, ka esi dzīvs. Par to, ka vari mīlēt. Par to, ka tev patiesībā ne no kā šajā pasaulē nav jābaidās. Ja vien pats sevi sadzirdi. Un pats sev esi pieejams. Un neesi savu sirdi saslēdzis būrī, lai neko nejustu….Izliekoties par kādu citu. Un esi tu pats. Esi sev patiess.

Tava laimes sajūta ir Tavā sirdī. Nemeklē to ārpusē. Nemeklē to citos cilvēkos. Tā ir tevī. Jau tagad. Tikai un vienīgi sevī. Pat ja šajā mirklī nejūti, tā TIK UN TĀ jau IR tevī.

Un tā ir tikai un vienīgi tava izvēle: Ļaut sev to piedzīvot.

Atļauj sev justies laimīgam.Esi īsts. Esi pret sevi patiess. Un – esi brīvs!