Sirsnīgs sveiciens Tev piektdienas vakarā!

Neliegšos, mazliet 😀 esmu patērējusi savas enerģijas rezerves. Ja paņemot datoru, nav spēka to ieslēgt 😀 , tādā brīdī nāk nepārprotama apjausma  – man pienākas dažas brīvas dienas 🙂

Tā, kāda tēma būtu pati piemērotākā šim piektdienas vakaram?  Ko teiksiet par šādu? Par stiprajām sievietēm? 😉 Nē, vēl nemūciet. Varbūt tomēr būs interesanti palasīt 😉 Pirmoreizi šajā sapņu vietnē atļaušos ienest arī mazliet citas vēsmas. Ne tik baltas un ne tik ..pūkainas. Viss dzīvē jau nav tikai balti un pūkaini 😉

Ļoti daudz tiek diskutēts par tēmu – stiprās sievietes grauj vīrieša pašapziņu un vairums (tiešām, nezinu – tā ir vai tā nav) vīriešu tomēr negrib stipru sievieti sev līdzās. Jo tas it kā sagrauj viņa pašvērtību. Un tad vēl ir tiešām daudz padomu, ko stiprai sievietei nevajadzētu darīt, un ko darot viņa tomēr varētu iepatikties vīrietim. 😀 Kādai būtu jābūt, lai patiktu. Tad nu tā. Mēģināšu sava redzējuma ietvaros salikt punktus uz ‘i’. Varu kļūdīties, neņemiet nu lūdzu ļaunā. Tas mans ļoti subjektīvais viedoklis 😉

No kurienes vispār tās stiprās sievietes uzrodas? (lūdzu nejaukt ar valdonīgajām un varas kārajām, tas nav viens un tas pats 😀 ) Jā, rodas, audzināšanas rezultātā, jā, pārmantojot redzēto ģimenes modeli, jā – par tādām kļūst noteiktas uzkrātās dzīves pieredzes rezultātā.

Stiprās sievietes virzienā samērā bieži var sadzirdēt apmēram šādas frāzes: „Tu jau pati tiec ar visu galā”, „Tev jau nevienu nevajagutml. 🙂

Paskatīsimies no stiprās sievietes skatu punkta. Paņemsim vienu no izplatītākajām situācijām – sieviete viena audzina bērnu/-us. Variants netikt ar kaut ko galā, zinot, ka bez tevis neviens cits nerūpēsies par to, lai tev un tavai ģimenei būtu iztika, jumts virs galvas utt nav īsti dzīvotspējīgs. Labi, vispār nav dzīvotspējīgs! Ir tikai šis – lai nāktu kas nākdams, padoties nedrīkst. Vienmēr ir jāmeklē risinājumi! 

Nē, nedomāju vis šeit faktu, ka mammas, kas vienas rūpējas par ģimenes pavardu, būtu jāceļ īpašā godā. Stipras ģimenes, kurās gan mamma, gan tētis bērnam ir visoptimālākais variants. Tomēr dzīvē gadās visādi. Un gadās, ka sieviete audzina viena. Un, lai izdzīvotu, viņa norūdās. Kļūst par stipru sievieti, kas ne vien savam bērnam, bet arī sev vairs neļaus darīt pāri.. Un, protams, ka iemācās tikt ar visu galā pati. Tā ir viņas dzīves skola. Dzīves skola viņas izdzīvošanai.

Ļoti piekrītu, ka no mammas ļoti daudz atkarīgs, kādu dēlu viņa izaudzinās. Tādu, kam viss tiek nodrošināts, pienests, aiznests, savākts. Vai tādu, kas tomēr būs spējīgs parūpēties par sevi pats. Tur patiešām sieviete spēlē lielu lomu.

Tāpat pilnībā piekrītu, ka attiecības vienmēr veido divi cilvēki, nesot atbildību vienādās daļās 😉

Bet atgriežamies pie stāsta par stipro sievieti. Kā jau visas sievietes – arī stiprā sieviete vēlas mīlēt un būt mīlēta. Jā, dzīve viņu nav sevišķi saudzējusi. Bet ilgas pēc mīlestības tas nemazina. “Tu esi stipra sieviete, Tu izturēsi” viņa sadzird, kad viņas mīlestība paziņo, ka sieviete priekš viņa tomēr pārāk stipra. Un viņš aiziet. Varbūt pat aizmūk. Jo nobīstas no viņas spēka..

Stiprā sieviete uz mirkli, nevienam neredzot, sabrūk uz vannasistabas grīdas.  “esi stipra, neraudi, nav tā vērts,” viņa sevi mierina. “Esi stipra! Viņš tevi vienkārši nav mīlējis. Gājējam jāļauj iet.” Sāpes norimst. Un sieviete stiprā ceļas un iet ārā augsti paceltu galvu. Turpina meklēt mīlestību. Bet mīlestības nav. Viņa tai ir par stipru.

Nē, negribu vis šoreiz analizēt vīriešus, kas vāji. Kurus moka kompleksi biezā slānī un virs biezā slāņa vēl trīs kārtās. Un tad, tiklīdz kas – atbildība sievietei. “Tu vainīga, jo …” Un uz sievietes rēķina tiek notušēti visi viņa slēptākie kompleksi. Šis temats lai nu paliek kādai citai reizei. (jā, kaut kad parunāšu arī par šo 😉 )

Šovakar vairāk par šo – stiprā sieviete iemācās sevi sargāt. Viņa zin, ka vājuma mirklī nevarēs sevi pasargāt. un izvēlas būt stipra visu laiku. Un.. paliek viena. Ir pārāk stipra..

Protams, ikvienam no sākta gala ir skaidrs, ka šī tirgošanās par mīlestību nav patiesa mīlestībaJa ir jābūt tādām un tādām rakstura īpašībām un ja tās būs, tad es spēšu tevi mīlēt – tā nav mīlestība. tā ir .. manipulēšana. Arī šīs – “es varētu tevi mīlēt, bet tad tev jāmainās”, neiztur nekādu kritiku.

Un vēl vairāk skaidrs, ka katrs no mums piesaista konkrētus cilvēkus, kurus piesaista tik ilgi, kamēr neapgūst kokrētas mācību stundas 🙂 Jā, tas viss ir tiesa.

Tomēr būt stiprai nav negods 😉

Un tāpēc, stiprās sievietes, nekaunieties no tā, ka esat .. stipras. Ja tā būs patiesa mīlestība, jūsu vīrieši neliks jums būt stiprām visu laiku 😉 Viņi ik pa laikam ļaus arī kaut ko nevarēt 😉 Un izdarīs to, ko solījuši 😉 Un, kad rodas sajūta, ka var paļauties, tas mazina vēlmi būt stiprai visu laiku 😉

Mīļie vīrieši, vienkārši mīliet savas sievietes 😉 Nepārmetiet viņam viņu stiprumu. Esiet tādi, lai jūsu sievietes drīkst atļauties jūsu klātbūtnē būt arī vājas. Viņu dzīvē noteikti bijis brīdis, kad vienkārši  jāizdzīvo un izdzīvo kas stiprs. Un nākamreiz, tā vietā, lai teiktu – “Tu jau esi stipra, pati tiksi ar visu galā” – noskaitiet līdz desmit. Un kamēr skaitīsiet, sajūtiet mīlestību sevī. Neļaujiet savam ego izmisīgi izkliegt šo frāzi. Bet ar pieauguša un spēcīga vīrieša apziņu – vienkārši sajūtiet mīlestību. Jūs varat būt viņas drošā azote un stiprais plecs. Vai arī liels dusmīgs bērns, kas mīlēs tikai tad, ja tiks izpildīti konkrēti nosacījumi.. Izvēle ir vienmēr. Un visām izvēlēm ir sava cena.

Es pati arī pamanīju ;), ka šī vakara ieraksts pamatīgi atšķiras no citiem šajā sapņu vietnē sastopamajiem. Nekas, nekas. Es arī nevaru tikai par rozā puķēm un zilām debesīm. Līdzsvaram jābūt 😉

Tomēr arī šis raksts vistiešākajā veidā saistīts ar  sapņu īstenošanu. Sapņiem par laimīgas ģimenes izveidošanu. Un dzīvi mīlestībā 😉

Jauku vakaru vēlot,

Dace