Mīļš sveiciens Tev, manu lasītāj!

Man pašai nezināmu iemeslu dēļ biju pārstājusi dziedāt. Turpat uz veseliem 2 gadiem! Nē, nu neoficiāli jau dziedāju teju katru vakaru, bet tas tomēr neskaitās.. (Ja dziesmu paturi tikai sev, tad tas ir .. egoisms 🙂 ) Un šķiet – ir tikai loģiski, ka, atsākot dziedāšanu – man ļoti vajadzēja iestāties uzreiz DIVOS koros. Īsi pirms Ziemassvētkiem – tātad, mēģinājumi katru vakaru, koncerti ik pārdienas. Vienā no tiem vēl ļāva man lasīt dzeju.. Ļoti piesātināti. Nemaz neatliek laika ierakstam savu sapņu vietnē.

Saņēmu no trim dažādiem cilvēkiem teju vienlaicīgi ziņu – jā, lasām Tavus rakstus, bet .. pa diagonāli. Manuprāt, nav runa tikai par trim cilvēkiem vien 🙂 Labi, beidzot ņemu vērā. Sākšu apgūt mākslu rakstīt īsāk. Negribu tikai diagonāli.

Ceru, ka Tev klājas labi. Gada nogale nekad nav .. viegla un mierpilna. Pat ja izskatās mierpilna, reti  kad tā ir – jo.. nu ticu, ka teju ikviens no mums veic kaut kādu iekšējo revīziju 🙂 Par to, kas bijis, ko pamainīt un ar kādiem soļiem iesoļot nākamajā gadā. Aktīvi ar pasīviem jeb  realitāte ar plāniem  ne vienmēr sakrīt.

Un, tātad, šim vakaram par šo: ko iesākt, ja nu gadījumā bilances savešana izraisa ne tās spīdošākās izjūtas:

1) Nu, protams, paskatīties, ko var savā dzīvē pamainīt 🙂 Kā gan savādāk. Un ne jau gaidīt 1.janvāri. Rīkoties tagad, šajā mirklī. Vērts pievērst uzmanību visam, kas īsti neapmierina. Kaut ko sakārtot un pamainīt var tikai rīkojoties, bet ne klusībā apcerot teorētiski visus ‘kā būtu, ja’..”

Un ja rīkoties īsti negribas, tad visticamāk neko arī pagaidām nevajag mainīt . Vēl nav pienācis īstais brīdis pārmaiņām. 

2) novērtēt to, kas ir. Vienkārši apzināties, ka pašsaprotamais nav pašssaprotams visiem. Ir labi, ja spēj pateikties par to, kas Tev dots. Kaut vai pateicības lūgšanā.. Reizēm nepamanām, ka tas, pēc kā tik ļoti ilgojamies – mums jau ir. Ikdienas steiga neļauj ieraudzīt patiešām būtisko. To, ko nevar nopirkt. Nevienā veikalā. Veselība, mīlestība, ģimene.. Nemaz nerunājot par spēju redzēt, dzirdēt, just... Bagāti mēs esam. Patiesībā daudz bagātāki nekā reizēm domājam.

3) vēl viens nozīmīgs aspekts, par kuru vērts padomāt – uzņemies iniciatīvu un pārstāj dzīvot savā sapņu pasaulē. Aizsapņošanās tālēs zilajās ir iluzora, jo .. tā ir tikai teorētiska. Izdomāta. Nedzīvo iluzijās! Kā būtu realitātē – nezināsi, kamēr nemēģināsi. Netērē savu enerģiju filozofēšanai, rīkojies! Tik daudz sapņu aiziet postā, jo .. tā arī paliek – tikai sapņi.. Nenodari to saviem sapņiem. Piepildi to, par ko sapņo.

4) izvērtē cilvēkus, kas tev līdzās. Izvēlies tos, ar kuriem kopā esot rodas iekšēji gaiša sajūta! Tie ir tavējie. Tavējie, kas Tevi vienmēr sapratīs un atbalstīs. Jā, pasakot acīs – kas ir forši un kas ‘galīgi garām’. Īsti draugi un īsti savējie tieši tā dara. Tie ir tieši un atklāti. Tā ir MILZĪGA vērtība. Un tas tā dod spēku gan jautros, gan ne tik jautros brīžos.  Ka Tev ir pašam savs bars. 🙂

5) Ja jūties pavisam apjucis un nezini, ko iesākt tālāk – paturi prātā šo ārkārtīgi vērtīgo atziņu – visas atbildes ir Tevī pašā. Negaidi, ka citi iedos atbildes, ko TEV darīt tālāk. Pieņem lēmumus pats. Atbildes jau tagad ir Tavā sirdī. Tikai jāuzdod jautājums. Bet sadzirdēt savu dvēseli vari tikai Tu pats.

6) Kas šajā dzīvē pats galvenais, izņemot veselību? Protams, mīlestība un savstarpējās attiecības. Ne jau materiālās vērtības. Bez tām nevar, tomēr diez vai aprēķinā var dzīvot ilglaicīgi var. Visi katrā ziņā nevar. Esmu vairākkārt dzirdējusi, ka racionāli dzīvot ir gudri. Var jau būt, ka tā ir vieglāk. Man tomēr liekas – svarīgāk par visu ir tas, lai katram no mums ir savs īpašais cilvēks – skaistas, mīlestības piepildītas, tīras attiecības. Nevaru iedomāties neko skaistāku par mīlestību. Manuprāt, nekā skaistāka arī nav. Tieši mīlestība mūsos spēj atmodināt labāko. Tā tik ļoti spēj pabarot dvēseli..

Un tāpēc – novēlu ikvienam no mums izvērtēt prioritātes savā dzīvē un mainīt to, kas patiešām svarīgi.. Neiekrist ‘lamatās’ kaut ko darot tikai tāpēc, ka tā vajag.. Vai aprēķina dēļ.. Bez dvēseles klātbūtnes neko darīt nevajag. Dvēselei ir jāpiedalās, lai cilvēks spētu sajust laimes sajūtu sirdī.

Gaišu un mīlestības piepildītu ceturto Adventi vēlot,

Dace