Sirsnīgs sveiciens Tev šajā svētdienas rītā!

Tā. Man ir divas labas ziņas.

1.Vēl vesels mēnesis līdz gada beigām.

2.Vēl var paspēt paveikt daudz laba.

😉

Bieži vien laba darīšanu asociējam tikai ar otru cilvēku. Un aizmirstam, ka varam paveikt ko pavisam nozīmīgu sevis paša labā. Nereti – labs darbs savā labā nozīmē arī labu darbu otram.

Tad nu tā. Ja vēlies – vari piebiedroties, būšu no visas sirds priecīga. Bet dari to savas dvēseles dēļ, tikai un vienīgi SEVIS dēļ. Dari, ja jūti – Tev to VAJAG.

Sākam.

Iedomājies, ka Tavā priekšā ir milzumliels trauks ar visiem Taviem pateiktajiem vārdiem, paveiktajiem darbiem. Lai kurp Tu dotos, tas vienmēr ir Tev līdzi. Neviens vārds, neviens darbs nekur nepazūd. Tie visi, itin visi pie Tevis atgriežas. Atgriežas Tavā ģimenē, pie Tevis, Taviem mīļajiem, atgriezīsies kaut kad vēlāk, bet atgriezīsies.. Nezūdamības likums visā savā krāšņumā.. Bet tu vari izvēlēties sava trauka saturu! 

Nu, lūk. Palūko traukā – kas ir tie vārdi un darbi, kurus vēlies vērst par labu? Kam vēlies piedot, palūgt piedošanu? Kam vēlies pateikt milzīgu paldies? Kam vajadzīga mīlestība? Ko vēlies samīļot? Kur vari radīt prieku? Rīkojies, vienkārši ar sirdi sajūtot.. Neplāno ilgi un nedomā gari, ko un kā vajadzētu darīt. Rīkojies sajūtot. Nedomā par to, kā tas izskatīsies no malas. Sajūti un rīkojies!

Dusmās, skaudībā, greizsirdībā, augstprātībā, lepnumā, naida uzplūdā pateiktos vārdus ņem atpakaļ. Nesēj postošas domas, neatstāj postu aiz sevis, nedari  pāri sev un citiem. Agresija vairo agresiju. Ikvienam no mums ir vajadzīgs miers. Visa pasaule ilgojas pēc miera.

Pateiktus vārdus atpakaļ nepaņemsi, tas tiesa. Bet vari pateikt savādākus. Tādus, kas dziedē nevis posta. Un pirmajiem vairs nebūs spēka. Mīlestības piepildīti vārdi ir spēcīgāki par izmisumā pateiktiem. Tici, ka nekā spēcīgāka par mīlestību nav. Un neviens neesam pasargāti no izmisuma brīžiem. Tā rodas mūsu katra pieredze – gan ar labiem, gan ar ne tik spožiem darbiem un vārdiem. Bet visu var vērst par labu, sākot ar šo mirkli. Pieredzi savādāk uzkrāt nevar. Bet pieredzi var izmantot sev par labu. No pieredzes var mācīties.

Paveic sirds darbu savā un savu līdzcilvēku labā – izrevidē savu trauku..

Atstāj tur labos vārdos, labos darbus. Un tos, kuros pat grūti paraudzīties un ar kuriem galīgi nelepojies.. Tos ņem katru pēc kārtas un pārveido. Katru ne tik labu darbu vai vārdu var pārveidot labajā. Ar piedošanu, sapratni, iecietību, sirsnību un labestību. Ar piedošanu sev. Ar pateicību otram. Varbūt ir cilvēki, kurus Tev nepieciešams satikt klātienē – lai palūgtu piedošanu.. Varbūt pietiek ar to, ka no sirds izdari to domās. Varbūt ir kāds ne tik spožs darbs, ko esi paveicis, bet vari to mainīt. Dari to! Dari kā sajūti. Un Tu izdarīsi vislabāko izvēli. 

Tik vien kā izrevidē savu trauku.

Tas ir trauks, ko atstāsi saviem bērniem. Saviem bērnu bērniem. Saviem bērnu bērnu bērniem. Trauks, ko atstāsi nākamajām paaudzēm. Tas ir trauks, ko Tu pats nēsā sev līdzi katru dienu. Attīri to. Vienkārši attīri. Attīri no sabirušajiem gružiem, netīrumiem. Tas ir Tavs trauks. Kāpēc lai Tu turētu to netīru? 

Jā, Tu pats vari izvēlēties, ko šai traukā likt, ko atstāt, ko – pārveidot. Tu jau tagad to zini. 

Vai palūkosies, kas atrodas Tavā traukā?

Vai atradīsi laiku, lai to pārskatītu?

Vai atradīsi laiku vērst par labu to, ko vari mainīt?

Vai pamainīsi?

Hmm, tas šim brīdim viss. Ķeršos pie savējā. Godīgi sakot, tā nebūs pirmā pārlūkošanas reize 🙂 Bet tik un tā – redzu, ka gadās atkal un atkal pa kādam gruzim (ne vienam vien..). Mācos. Tas tāpēc. 

Lai izdodas! Mēs katrs varam padarīt šo pasauli labāku. Un pats labākais ir tas, ka tam nevajag naudu. Tas ir kas daudz vērtīgāks par to, ko varam nopirkt par naudu. 

Tas ir miers. Tā ir iekšēja harmonija. Līdzcietība. Sapratne. Iecietība. Sirsnība. Labsirdība. Labestība. MĪLESTĪBA. Un tā vēl varētu turpināt un turpināt, un turpināt.. Paskat, ko tik par baltu velti nevar piedzīvot! tik vien kā jāatīra savu trauku.. 

Pasniedz sev dāvanu šajos Ziemassvētkos. Vērtīgāko, kādu jebkad esi pasniedzis. Pasniedz sev tīru trauku. Tas dos laimes sajūtu Tavai dvēselei. Tātad, laimes sajūtu Tev pašam 😉

Sirsnības un labestības piepildītu šo dienu vēlot,

Dace