LAB-RĪT, LAB-RĪT!!! 🙂

Jā, man vēl ir ļoti agrs rīts, jo vakar bija svinības, kas vēl joprojām nav beigušās 😀 Tāpēc gari nebūs un kā saka – uzreiz vērsim pie ragiem.

Šorīt par ātrajiem kredītiem mazliet. Man kā izbijušam baņķierim ar vairāk nekā vienpadsmit gadu stāžu ir daži vārdi sakāmi.

Jautāsiet – kādi?

Neņemiet ātros kredītus. Ja tas nav dzīvības un nedzīvības jautājums, ja vien ir kaut mazākā iespēja situāciju atrisināt savādāk – neņemiet..

Šeit uzreiz piebildīšu – ja vien iespējams – neņemiet nekādus kredītus. Kā privātpersona saviem ikdienas tēriņiem – neņemiet! Jā, biznesā savādāk, reizēm apgrozāmiem līdzekļiem pietrūkst, reizēm kāda jauna rūpnīca (kā Ventspilī esmu novērojusi, tās gan ne vienmēr pēc tam arī darbojas, bet tas nu tā.. dzīvē tak visādi gadās) steidzami jāuzceļ.

Kāpēc noaktualizējās šī tēma tieši šobrīd?

Tuvojas Līgo svētki. Varbūt, ka neticēsiet. Bet cilvēki patiešām ņem ātros kredītus, lai nosvinētu .. svētkus. Svētki uz kredīta? Hmm. Vienam vakaram? Un pēc tam gadu jāatdod, ar piemēram gada procentu likmi 179% gadā? Tiešām tie ir svētki..? Par tādu cenu..

Visi patēriņa kredīti, kredītkartes, visi tie štrunti – bet vēlreiz jo īpaši uzsveru – ātro kredītu kompānijas – nav domātas, lai palīdzētu cilvēkam atrisināt viņa problēmas.  Nē, nē, nepārprotiet – es netaisos kultivēt naidu vai agresiju drīzāk jau otrādi ..

No sirds novēlu, lai ikvienam svētki ir svētki nevis lielas galvassāpes ilgtermiņā īsa “laimes” mirkļa nodrošināšanai. Ātro kredītu bizness ir viens no ienesīgākajiem. Katrs pelna kā māk. Bet pakalpojuma ņēmējs var izvēlēties – ņemt vai neņemt attiecīgo pakalpojumu 🙂 Un šie kredītdevēji dikti sarosās uz katriem svētkiem.. Lai rosās. Nav obligāti jāiekrīt 😉

Teiksiet, kā svinēt? Bez naudas? Veikalā bez naudas neiztikt. Piekrītu. Un tomēr – svinēt var ļoti, ļoti dažādi. Ar vērienu un .. ar sirdi. Kad savējie sanāk kopā, šo to var arī izdomāt – nemaz neiztērējot mega summas.

Nezinu kāpēc lielai daļai cilvēku svētku galvenie viesi (jo īpaši Jāņos..) ir: alkohols. Ņemt kredītu, lai iedzertu..? Ja tā padomā, ar ko tas atšķiras – no fakta, kad cilvēks, kas grib iedzert, bet kuram pietrūkst kāda kapeika – veikalā alkoholu izlūdzas uz krīta..

Nevaru pat pateikt, kāpēc tik ļoti gribējās pateikt šo skaļi.

Laikam jau iemesls ir šis: nenodariet sev pāri. Viss, kas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, parasti arī nav patiesība. Jo īpaši kredītu kompāniju kontekstā. Patiesībā tā jau ir ar jebko – ir vērts būt vērīgam un kritiski izvērtēt.

Njā.

Tik īsi sanāca. Bet varbūt garāk arī šoreiz nevajag.

Kā parasti – pārdomām. Tikai un vienīgi pārdomām.

Sirsnīgu un mīļuma lietus (manā gadījumā – arī sapņu 😉 ) piepildītu dienu vēlot,

Dace