Priekšvārds

Grāmatiņa “Uzdrīksties dzīvot!” tapusi mana tēta Andra Pavloviča (1955-2010) piemiņai. Tās galvenā varone ir Megija, kas raksta savu grāmatu. Tas ir autobiogrāfisks vēstījums. Grāmata tapusi laika periodā no 2011.- 2013.gadam. Visi grāmatiņas ieraksti, kur klāt norādīti datumi, tajā dienā arī tapuši.

Ja nebūtu tēva smagās slimības vairāk kā trīspadsmit gadu garumā, visi ar to saistītie pārdzīvojumi, un, ja nebūtu pašas mokošo muguras sāpju septiņu gadu garumā un tai sekojošās muguras operācijas, kas mani izņēma no aprites uz veselu gadu, diez vai būtu gājusi nebūt ne vieglo pašizziņas ceļu.

Ne visu savu līdzšinējo mūžu  esmu bijusi tāda, kāda esmu šobrīd.  Diez vai bailīgāku cilvēku par mani kāds no jums jebkad dzīvē būs sastapis. Baidījos no visa. Nebiju pārliecināta ne par ko. Saskāros ar depresiju. Veģetodistoniju. Vēl viskautko. Laikam jau visu, kas moderns šim laikmetam. Ja kāds man tolaik teiktu, ka darīšu to, ko daru šobrīd (kaut vai šī bloga izveides sakarā), es laikam būtu aiz šausmām paģībusi. Drosme, pašpārliecinātība, spēja uzdrīkstēties ir manas jauniegūtās sabiedrotās 🙂 Bet līdz tam visam nonākt nebija viegli. Maigi sakot.

Šī iepriekšējā laika posmā uzkrātā dzīves pieredze ir devusi savādāku skatījumu uz lietām un ļāvusi mainīt attieksmi gan pret notikumiem, gan līdzcilvēkiem. Man ir savs redzējums, kāpēc cilvēki vispār saskaras ar depresiju; kāpēc slimo, kāpēc nereti slimošana beidzas ar operācijām. Domāju, ka zinu iemeslus.

Tāpēc arī grāmatas galvenā pamatdoma – kā dzīvot savādāk, dzīvot savu, nevis svešu dzīvi. Grāmata būs noderīga ne tikai cilvēkiem, kas sastapušies ar depresiju, bet arī tad, ja saproti, ka vēlies mainīt savu dzīvi, bet nav ne jausmas, ar ko sākt.

Esmu pārliecināta, ka šī grāmata nonāks īstajās rokās – cilvēkiem, kuriem tā patiesi nepieciešama. No sirds vēlos, lai šī grāmata dotu tik ļoti nepieciešamo atbalstu, sapratni un uzmundrinājumu, kas man savulaik tik ļoti pietrūka. Spētu aiztaupīt ciešanas, smagos pārdzīvojumus un ļautu paskatīties uz situāciju ar citām acīm. Ja ne kā savādāk, tad vismaz apjaust, ka ar šādām un līdzīgām problēmām tādā vai citādā veidā saskaras ļoti daudz cilvēku. Un to, ka arī šķietami bezcerīgās situācijās ir iespējams rast izeju. Ir iespēja mainīties. Ceru, ka izdosies to atspoguļot uz savas personīgās pieredzes pamata.

Varbūt šajā grāmatā paustās atziņas kādam palīdzēs īstenot senlolotu sapni (ļoti ceru, ka tā būs!), varbūt ļaus izrauties no vāveres riteņa un palūkoties uz savu dzīvi no malas. Un saprast, ka to vari mainīt vienīgi tu pats, turklāt sākot ar šo pašu mirkli. Nav tāda brīža nākotnē, kas būtu labāks par šo brīdi – šeit un tagad. Tā ir liela māksla – spēja dzīvot šodienā. Vēl lielāka – uzdrīkstēties dzīvot tā, kā to vēlies tu pats, nevis tā, kā to no tevis sagaida citi cilvēki. Neatliec uz vēlāku laiku neko no tā, kas tev ir svarīgs. Neupurē savus sapņus tādu vai citādu apstākļu dēļ. Neatsakies no tiem. Dzīve ir īsa. Daudz īsāka nekā mums reizēm šķiet. Un tieši tāpēc ir tik ļoti svarīgi dzīvot šajā mirklī. Dzīvot šim mirklim.

Psiholoģiju pašmācības ceļā apgūstu nu jau desmito savas dzīves gadu. Visi grāmatā paustie apgalvojumi gūti tikai un vienīgi personīgās pieredzes rezultātā.

Paldies tev, ka izlasīji priekšvārdu. Ja jūti, ka tev tas varētu būt noderīgi, priecāšos, ja izlasīsi manu grāmatu līdz galam.

/turpinājums sekos/