Mīļš sveiciens Tev šajā, otro Lieldienu vakarā!

Lieldienas godam nosvinētas, atgriežamies atpakaļ ierastajā ikdienas ritmā. Nu būs kādu laiku jāpierod tā uz priekšu pagrieztā stundiņa. Nekas, nekas – nav jau pirmā reize 😀 Ko tik nepiecietīsi garākas dienas dēļ. Ir tā vērts, ja saulīti pie apvāršņa var lūkot ilgāk 🙂

Vispār šodien bija tā sajūta, ka vasara klāt. Tad nu skatīsimies, kā būs rīt. Būs vai nebūs sekas pārsteidzīgai vasaras sezonas atklāšanai 🙂 Lai vai kā arī būs – arī tas nebūs pirmo reizi.

Vispār secināju, ka arvien mazāk ir to lietu vai notikumu, par kuriem izbrīnīti vari nogrozīt galvu ´tā nekad nav bijis’. Bāc, cerams, ka tā ir ļoti lielas uzkrātas pieredzes, bet ne vecuma pazīme 😀 Aizvien biežāk ir tā ‘dežavū’ jeb ‘zinu, ka tā ir bijis, precīzi neatceros- kad’ sajūta. Uz lietām, notikumiem, cilvēkiem. Ir jau ir arī ik pa laikam kāds negaidīts pārsteiguma moments, bet kopumā – visai paredzami. Tad vēl esmu novērojusi, ka pēdējā laikā visai iecienīts kļuvis arī šis: tikko kaut ko nodomā, tā: “ŠĪ doma par īstenību lai top!”  Saprotiet, milzu atbildība – tak nezinu, kura no domām piepildīsies 🙂 Prātā nāk visdažādākās! Nekontrolējami daudz. Vienā stresā, īsāk sakot.. 😀

Šovakar – vēlreiz par bailēm nedaudz papļāpāsim.

Vai Tu zini, no kā Tev ir bail? Vai esi pārvarējis lielo vairumu savu baiļu jeb joprojām atliec uz vēlāku (nu to – īpašo nekadtasmirklisnepienākslaiku)?

Zinu, zinu – nav mana darīšana. Patiešām nav. Ne tāpēc jautāju. Ja gribi uzlabot savas dzīves kvalitāti, neizbēgami  jātiek vaļā no bailēm, kas parādās visnegaidītākajā brīdī un neatlaidīgi stāv klāt, kamēr no savas ieceres/idejas atsakies 🙂

Nē, nemocīšu vēlreiz ar sīku aprakstu, kā bailes pārvarēt. Baiļu tēmu savā sapņu vietnē esmu aplūkojusi ne reizi vien. Salikšu vien dažus akcentiņus.

Baiļu rezultātā pieņemti lēmumi vai atsacīšanās patiešām var sagraut ievērojami kādu noteiktu mūsu dzīves jomu. Pat ja liekas, ka vēlāk varēs vērst par labu – ne vienmēr tā atkārtotā iespēja tiek piedāvāta. Patiesībā tiek piedāvāta ļoti reti (ja vispār tiek).

Nu patīk man tā šokolādes “Tagad” reklāma. Nez vai pa tēmu šokolādei,  bet to, ka labākais brīdis ir tagad, to jau zina ikviens no mums. Tas gan netraucē joprojām palaist vējā iespējas.. Visam netiek dota otrā iespēja. Būtu vērts paturēt to prātā, kad nākamreiz baiļu dēļ atteiksies no kaut kā, ko ļoti gribētu īstenot vai piedzīvot. Tas gan nenozīmē, ka nevar laist garām nevienu iespēju. Otrā galējībā iekrist arī nevajag 😀 Šoreiz runa par tām, kuras palaižam vējā tieši baiļu dēļ.

Vēl vienas identiskas dzīves nevienam no mums nebūs. Vērts visu, ko ļoti vēlamies, realizēt šajā. Īpaši to, kas ļauj dvēselei priekā ietrīsēties vai sirdij apmest vismaz piecus prieka kūleņus 🙂

Kamēr turi sevi baiļu sprostā, ciešanas garantētas ar uzviju. Lielākas vai mazākas, bet ..būs. Ja neļauj bailēm vaļu pār savu dzīvi, iespēja piedzīvot prieku pieaug. Jo lielāka iekšējā harmonija, jo mazāk slimosi. Jo lielākas pretrunas, jo .. biežāk piedzīvojam brīdinājuma signālus dažnedažādu slimību veidolā.

No sevis aizbēgt nevar. No bailēm aizbēgt arī nevar. Var mērķtiecīgi izvairīties no situācijām, kas rada diskomfortu. Bet tā nekad nevarēsi būt pa īstam brīvs. Bailes brīvu nedara. Bailes veicina atkarību. Atkarību no citu cilvēku lēmumiem, atkarību no ‘ko par mani padomās’ viedokļa. Starp citu, šis ir viens no īsākajiem ceļiem uz n-tās reizes pieminēto depresiju.

Lai vai kā – pirmais solis – spēt savas bailes (bailes, kas traucē pilnvērtīgi dzīvot) atpazīt. Kamēr nesaproti, no kā tieši baidies, neko mainīt nespēsi.

Tātad, vai zini, no kā Tev ir bail? Un ko iesāksi, lai savas bailes pārvarētu? 😉

Mīļuma piepildītu Tev šo vakaru vēlot,

Dace