Ziemīgs sveiciens šajā tik saulainajā janvāra dienā Tev, manu lasītāj!

Pēc pēdējā ieraksta (jā, pēc tā paša, kas sevī ietvēra arī uzmanību aizgrābjošus un iztēli veicinošus atmiņu stāstījumus 😀 ) saņēmu vizuālu pierādījumu, ka maniem rakstiem ir ietekme uz maniem lasītājiem.

Un tātad, saņēmu sveču bildi – ne jau tur kaut kāda vientuļa viena svecīte, bet pilns šķīvis ar svecēm – mana pēdējā raksta iedvesmas radīts.. Satraukta atbildēju, ka bildē nemanu ūdens krūzi.. Nevajagot kreņķēties, turpat netālu uz galda stāv .. lielā tējkanna. Ieskatījos ciešāk! Tiešām ir! Nē, nu tad jau atkal manī dziļš miers – visas norādes ievērotas.. 😀

(Ja vien mēs spētu savlaicīgi mācīties no citu, ne savām pamācošajām pieredzēm..)

Jauno gadu sagaidīju neierasti klusi. Šogad tā prasījās. Bez skaļuma – silti, mierīgi un omulīgi 🙂 Nē, tas nebūt nenozīmē, ka ceru uz klusu gadu. Bet mierpilnu un laimīgu gan.

Cik drosmīgam jābūt, lai mēģinātu definēt laimes jēdzienu? Pats vārds laime, līdzīgi kā vārds mīlestība, liekas dikti novalkāts.. Un tomēr. Es mēģināšu. Ja jau man pietika drosme Lielo sapni palaist orbītā, šis vairs nemaz nav tik liels izaicinājums manā gadījumā.

Un tātad, kas ir LAIME?

Laime ir būt veselam. Lūk. Pati lielākā laime ir BŪT veselam. Redzēt veselus savus bērnus, savus mīļos.

Laime ir spēja JUST. Jā, liela laime ir mīlēt un būt mīlētam.

Laime ir māksla izdzīvot katru savu dzīves dienu! Nevis eksistēt un kaut ko kaut kad gaidīt.. bet izdzīvot katru dienu.

Laime ir spēja justies pateicīgam par to, kas Tev ir dots.

Laime ir spēja priecāties par it kā sīkumiem. Par tiem sīkumiem, kas kopā rada to kluso un lielo iekšējo prieku. Piemēram? Par saulainu dienu. Par labu un sirsnīgu vārdu. Par mīļuma pilnu apskāvienu. Principā par jebko, kas sasilda Tavu sirdi!

Laime ir pavadīt laiku kopā ar saviem mīļajiem. Nevis fiziski būt līdzās, bet izbaudīt katru mirkli ­– kad esam kopā ar tiem, kurus mīlam un kuri mīl mūs.

Par naudas un laimes mijiedarbību? Nu, laimi par naudu nenopirksi. Bet ar laimīgiem smaidiem veikalos vēl pagaidām (šogad 😀 ) norēķināties nevar (arī bankās ne, principā – pagaidām nevar nekur, cik esmu novērojusi 😀 ). Tomēr naudu izvirzīt kā pirmo. Nē. Bez tās nevar izdzīvot, tā dod drošības sajūtu, bet laimi tā tomēr negarantē..

Pašai neticas, bet ir sajūta, ka šai dienai neko garāku nevajag.

Novēlu Tev sajust savu laimi, manu mīļo lasītāj! Palūkojies uz savu dzīvi citā aspektā. No laimes viedokļa. Ja esi VESELS, Tu jau ESI LAIMĪGS. Pat ja neapzinies.  Un ja vēl Tavā dzīvē ir Mīlestība.. Laime PILNĪBĀ. Neuztver savu laimi kā pašsaprotamu. Apzinies un piedzīvo to ar visu sirdi 😉

Mīļuma piepildītu Tev šo pēcpusdienu un vakaru un uz pavisam drīzu tikšanos atkal,

Dace